+
allegro, drukarnie, web-to-print, software dla drukarni, drukarnia wielkoformatowa, drukarnia offsetowa, marketing drukarni, digital marketing, allegro dla drukarni
CZĘŚĆ 1

Allegro to potężna platforma sprzedażowa. Obecnie sprzedaje prawie wyłącznie nowe przedmioty (w 2014 to 93%) i prawie wyłącznie w opcji KUP TERAZ (90%). Postanowiliśmy zbadać to, jak na tej platformie radzą sobie drukarnie i firmy rynku poligraficznego – co sprzedają, jakie zyski to generuje i w co warto inwestować.

 

*Na przełomie Lipca i Sierpnia zostały przeprowadzone ankietowe badania telefoniczne pośród firm z rynku poligraficznego. Celem badania było opisanie platformy sprzedażowej Allegro oraz tego w jakim zakresie drukarnie i firmy reklamowe na tej platformie funkcjonują. Dziękujemy za udział w badaniu wszystkim respondentom i mamy nadzieję, że wyniki analizy pomogą wzmocnić Państwa pozycję na polskim rynku.

 

WYNIKI RAPORTU

 

1 na 3 drukarnie prowadzi sprzedaż na Allegro.

Zaledwie 37,78% firm spośród wszystkich badanych prowadzi sprzedaż na Allegro. Wygląda na to, że platforma ta kryje w sobie  duży potencjał i niewiele firm po niego sięga.

Czy jest tam jeszcze miejsce ?

Allegro to miejsce dla małych. 70,59% firm, które prowadzą sprzedaż na Allegro to drukarnie zatrudniające do 4 osób. Platforma Allegro umożliwia sprawne działanie drukarniom bez sztabu marketingowców, pozycjonerów i programistów. To miejsce  gdzie łatwiej konkurować posiadając mniejsze zasoby. W większości przypadków, w firmach sprzedawców wiodącą technologią druku jest druk cyfrowy ( 52,94%) . W ponad 90% przypadków – druk cyfrowy występuje w tych firmach.

Masz pytania odnośnie systemu Printilo Allegro dla drukarni? Skontaktuj się z nami >>>

Najpopularniejsze produkty sprzedawane na Allegro.

Analizując to, jaka jest struktura oferty drukarń, odnosi się wrażenie, że nie odbiega ona od standardowej popularnej oferty na rynku off line i on line.

Najpopularniejsze produkty to zdecydowanie zaproszenia (47,05%).  Kolejnymi są wizytówki i ulotki (każdy z nich stanowi 23,52%). Banery i kalendarze są mniej popularnymi produktami – 17,64% każdy z nich. Pokrywa się to z ogólną strukturą rynku.

Co drukarnie sprzedają na Allegro najczęściej
allegro, drukarnie, web-to-print, software dla drukarni, drukarnia wielkoformatowa, drukarnia offsetowa, marketing dla drukarni, digital marketing, allegro dla drukarń

Wykres nr.1 – Co drukarnie sprzedają na Allegro najczęściej. Własność: Printilo

Masz pytania odnośnie systemu Printilo Allegro dla drukarni? Skontaktuj się z nami >>>

Produkty mające największy udział w sprzedaży na Allegro.

Zdecydowanie największy udział w sprzedaży mają zaproszenia (41,17%). Banery, ulotki i wizytówki wymieniło 17,64% respondentów.

Które produkty mają największy udział w sprzedaży w drukarni na Allegro
allegro, drukarnie, web-to-print, software dla drukarni, drukarnia wielkoformatowa, drukarnia offsetowa, marketing dla drukarni, digital marketing, allegro dla drukarń

Wykres nr. 2 – Produkty mające największy udział w sprzedaży w drukarniach na Allegro. Własność: Printilo

Są to produkty, które generują największą sprzedaż – ściągają klientów i zamówienia. Wygląda na to, że to także  standardowa oferta. W tym ujęciu, oferta rynku poligraficznego na Allegro to wierna kopia całego rynku.

Allegro w zakresie oferty nie różni się od innych kanałów sprzedaży. Te same produkty cieszą się największą popularnością. Te same produkty będą najmocniej oblegane-  będzie na nie najmocniejsza konkurencja.

 

Wnioski

Warto zastanowić się nad 2 ścieżkami wejścia na ten rynek:

– odróżnienie się od konkurencji w przypadku produktów popularnych (wizytówki, ulotki banery, kalendarze). Np poprzez intuicyjne narzędzia, strategię marketingową. Warto zastosować kreatory produktów i wszelkiego rodzaju automatyzację procesów sprzedaży i obsługi posprzedażowej.

– wejście na rynek z produktem innowacyjnym lub niszowym.

A już za tydzień kolejna część raportu!

A w niej odpowiedzi na pytania:
Jak to jest z obrotem na Allegro?
Jakie są wielkości transakcji?
Czy klient z Allegro jest lojalny?

I wiele innych.

 

Masz pytania odnośnie systemu Printilo Allegro dla drukarni?

Skontaktuj się z nami

Dodaj komentarz